laleli.org.tr laleli kültür ve dayanışma derneğinin resmi internet sitesidir. Kurmuş olduğumuz sitenin amacı; köyümüzün ve derneğimizin sanal dünyadaki yerini doldurarak, aramızdaki diyalogu güçlendirmek ve sanal ortamda temsil etmektir.

Dernek üyelerimizin ve Laleli Köyü halkımızın yapamadığı ya da yapmakta zorlandığı bazı meseleleri burada dile getirmek mümkün. Unutmayalım ki söz uçar yazı kalır. Bu platformda yazdığınız öneriler, eleştiriler vb. meseleler daha bir dikkatle takip edileceğinden şüpheniz olmasın.

Bizler Laleli derneği mensupları, artık birçoğumuz memleketimizde ikamet etmemekteyiz. Yıllardır göç veren köyümüzün ahalisi, iki elin parmaklarını geçmeyecek sayıya kadar düşmüştür. Çok hazin olan bu durum karşısında birde baraj yapılması kesinleşmesi, bizi tamamen o topraklardan koparma ihtimalini güçlendirmiştir. Yurdumuzun çeşitli illerine dağılan köy mensuplarımızın iletişimlerini koparmamalarını kısmen de olsa engelleyip güçlendirmek için, bu platform yani laleli.org.tr en iyi hizmeti elinden geldiği kadarıyla vermeye çalışacaktır. Bu site bizim sanal köyümüz olacaktır.

Teknolojiyi kullanmadan yaşayanımız yoktur herhalde. Faydalarıyla zararlarıyla hayatımızda bir gerçek olarak var. Yerleşik hayata alışmış bir insan için ondan kaçmamız mümkün değil. Madem ondan kaçamıyoruz o zaman faydalanalım istedik. Özellikle gençlerin teknolojiye daha bir düşkün olmaları, bu platformu en çok onların kullanacağı anlamına geliyor. Yani; birbirinden ayrı şehirlerde yaşayan aynı köyün mensupları, gelecek zamanlarda da iletişim ve diyalog içinde olabileceklerdir. Bu site bizim gelecekteki gençlerimizin de bir arada olmalarını sağlayacaktır.

Köyümüzden ayrılıp Büyük şehre yerleşenlerimizin en büyük sıkıntılarından birisi sanırın kültür ve geleneklerinden kopma korkusu yaşamaları. (bu konuyla ilgili TV”de birçok film yayınlanmıştır.) Globalleşen dünyada bu değişim en çok şehirde yaşayanları etkiliyor şüphesiz. Bundan kurtulmanın mümkün olduğuna inanmıyorum. Buna bir ilaç bulunacağına da... Bu konuda laleli.org.tr geleneklerimiz ve kültürümüz hakkında bilgiler yayınlayacak, geçmişimizi hatırlatacaktır. Bu site bizim Kültürümüzü ve geleneğimizi sürdürecektir.